«Правильна» опора для меблів: якості багато не буває
На превеликий жаль, при експлуатації меблів ми рідко замислюємося про те, на які максимальні навантаження вона розрахована. І якщо заставлений пакетами з крупами і порожніми скляними банками обідній стіл просто виглядає неестетично і особливого ризику не представляє, то численні полки, шафи, пенали та буфети, забиті кухонним посудом, запасами на зиму і банками з консервацією на зиму вже несуть в собі велику загрозу . Адже застосовувана зазвичай в серійному виробництві фурнітура (ніжки меблеві, куточки, засуви, власники, амортизатори тощо) не розрахована на таке навантаження.
А особливо важливим стає правильний вибір кріплення: різноманітних меблевих опор і петель, тому правильно купити петлі для меблів велике мистецтво. В даний коло матеріалів, використовуваних при виробництві опор, досить великий: дерево, сталь, алюміній, різноманітні полімери і пластмаса. При покупці ви повинні чітко розуміти, що універсальних матеріалів не існує і у кожного є свої переваги і недоліки.
1. Дерево Такий матеріал створює тепло і затишок в приміщенні, але не має змоги зробити серйозні навантаження і з часом може втратити свою форму. Також схильний повільного гниття і вимагає періодичного фарбування.
2. Хромированная або нержавіюча сталь Володіючи відмінними характеристиками міцності характеристики і опірністю зовнішньому впливу, має досить великий власний вага, та й органічно вписатися може далеко не у всяку обстановку.
3. Алюміній Стійкий до корозії матеріал, що володіє відомим шармом, але дуже погано підходить до більш-менш серйозних навантажень. Чудовий дизайнерський потенціал, кілька обмежений низькою міцністю.
4. Полімери Ноу-хау у виробництві меблевої фурнітури. Кращі зразки мають міцність стали, витонченістю дерева і стійкістю до зовнішнього впливу, які властиві алюмінію, але коштують досить дорого, а їх правильний підбір - досить нетривіальне завдання, впоратися з якою без спеціальної підготовки досить важко.
Також в магазинах і салонах нерідко зустрічаються особливі «дизайнерські ніжки». Незвичайні, яскраві, повітряні та оригінальні, вони - втілення мрії дизайнера, слабо пристосовані до щоденної експлуатації. У будь-якому випадку, якщо ви не впевнені в своїх силах при підборі «правильної» фурнітури, проконсультуйтеся з фахівцем: помилка може дорого обійтися, тому до питання вибору варто підійти з максимальною відповідальністю.