Плями на меблях: не все втрачено!
На жаль, часто буває так, що покупка новенького м'якого куточка або дивана досить швидко затьмарюється різними плямами, в яких виявляються винними наші домашні тварини або грає в художника дитина. Проблема полягає в тому, що фурнітура (різноманітні меблеві петлі, куточки і каркас) найчастіше залишається чистою, а ось оббивка, тканина і елементи декору дуже швидко починають збирати всю грязь і пил, залишаючись погано захищеними від випадкових забруднень. І якщо купити декор для меблів ще можна (хоча це досить дорого), то з оббивкою і тканиною доведеться довго возитися, і скоріше за все все закінчиться викликом майстра з перетяжки.
Як справлятися з найрізноманітнішими плямами на м'яких меблів? Спробуємо розібратися!
1. Гарячий віск Не варто намагатися видаляти його відразу (поки він гарячий) - нехай він охолоне. Коли це станеться, акуратно розкришите ножицями або ножем і зберіть пилососом. А пляму просто накрийте промокальним папером і пропрасуйте тканину, після чого промокніть невеликою кількістю метилового спирту і все висушіть.
2. Кава Гарненько промокніть тканину, після чого відразу ж обробіть розчином мила.
3. Пиво Максимально швидко змочіть зону лиха водою, після чого обробіть розчином оцту (літр води і 2 столові ложки оцту). Ще раз промокніть, а потім висушіть тканину.
4. Гарячий шоколад або какао Злегка просушіть забруднений ділянку, після чого почистіть його і добре обробіть мильним розчином.
5. Фруктовий сік Відмінно видаляється з оббивки розчином аміаку м оцту.
6. Джем або варення Піддається видаленню розчином м'якого мила і оцту, після чого волога пляма треба посипати сіллю (яка вбере вологу) і пропилососити.
7. Чорнило Максимально швидко обробіть пляма ацетоном і дайте йому підсохнути, після чого промокніть вологою губкою і просушіть.
8. Біле вино Спочатку обробіть винної плями розчином спирту (метилового) і води, а потім протріть слабким розчином мила і гарненько висушіть тканину.
9. Червоне вино В цьому випадку треба трохи змочити тканину водою і посипати сіллю. Коли все висохне, пройдіться по тканині пилососом. Дотримуючись цих нескладних рекомендацій, ви в більшості випадків не тільки врятуєте ваш улюблений диван, але і істотно заощадите свій бюджет, позбувшись від необхідності віддавати тканину в хімчистку або робити непланові перетяжку (що не тільки дорого, але і досить довго).